poniedziałek, 24 listopada 2014

Muszę się dzisiaj wyżalić...

Myślałam, że dzisiaj będzie dobry dzień. Bo to dzień wyjątkowy :) Moje kolejne 21. urodziny :D
Ale się pomyliłam - no i teraz będę smęcić na blogu :)

Jak już pisałam kiedyś - zapisałam się do szkoły policealnej ŻAK w Kaliszu na kierunek florysta, gdyż poleciła mi go siostra, która uczęszcza na zajęcia w Poznaniu. Ale dzisiaj byłam w szkole, żeby zrezygnować z nauki, ponieważ jestem zawiedziona funkcjonowaniem placówki oraz traktowaniem słuchaczy.
Spodziewałam się rzetelniejszego przygotowania merytorycznego wykładowców i poważnego traktowania słuchaczy. Od pierwszych zajęć, które były opóźnione o jakieś 1,5 godziny - o czym żaden ze słuchaczy nie został poinformowany, w związku z czym siedzieliśmy i czekaliśmy tyle czasu, zastanawiałam się czy wogóle warto kontynuować naukę w tej placówce.
Dodatkowo te pierwsze zajęcia z 4.10, które miały trwać od godz.8 do 14:25, trwały raptem 2 godziny, a na drugi dzień wogóle zostały przez panią dyrektor odwołane.
Z zajęć tych, które notabene prowadziła sama pani dyrektor dowiedziałam się tylko tyle, że florystyka jest wszędzie, bo pani dyrektor nie była wcale przygotowana do prowadzenia zajęć z Kulturowych podstaw florystyki.
Kolejny zjazd (18-19.10) został również odwołany, więc następne zajęcia odbyły się dopiero 25.10. Prowadziła je już nowa pani i była dobrze przygotowana do zajęć, ale w trakcie zajęć wszyscy wykładowcy zostali poproszeni przez panią dyrektor na spotkanie, a słuchacze zostali pozostawieni sami sobie na jakieś 1,5 godziny, co uważam za totalny brak szacunku w stosunku do nas i marnowanie naszego czasu.
No i miarka się przebrała, moja cierpliwość wyczerpała i dlatego postanowiłam zrezygnować z nauki w tej szkole. Dzisiaj pojechałam specjalnie do Kalisza, żeby wypisać się ze szkoły (a mam 40 km w jedną stronę i jestem już prawie w 8 miesiącu ciąży).
W sekretariacie zostałam okropnie potraktowana przez panie sekretarki oraz obecną akurat w biurze panią dyrektor. Panie pytały dlaczego rezygnuję z zajęć, a gdy odpowiedziałam, że jestem niezadowolona z poziomu zajęć i z braku poszanowania czasu słuchaczy, panie zaczęły wszystkie trzy na mnie wyzywać, że chyba byłam na innych zajęciach, bo reszta słuchaczy jest zadowolona (co jest nieprawdą, bo nawet słuchacze z 2 semestru z którymi mieliśmy razem zajęcia uważali, że zajęcia są prowadzone byle jak), że nie jestem dzieckiem żeby mi dyktować notatki, że o florystyce nie mam pojęcia itd.
Ponieważ jestem wykształconą i kulturalną osobą stwierdziłam, że nie będę się wdawać z tymi paniami w czcze dyskusje, tym bardziej, że na mnie bezpodstawnie "naskoczyły". Podałam pani sekretarce swój dowód osobisty, podpisałam oświadczenie o rezygnacji i spytałam czy to wszystko. Pani sekretarka stwierdziła, że tak i że mogę iść, więc poszłam.
Ale już będąc w domu przypomniałam sobie, że pani nie oddała mi przecież świadectwa ukończenia szkoły średniej - ja w całym tym zamieszaniu, gdy panie w sekretariacie na mnie krzyczały całkiem zapomniałam o swoim świadectwie!
Ponieważ do Kalisza mam daleko i już dzisiaj jechałam tam specjalnie tylko po to, żeby zrezygnować ze szkoły, i w dodatku jestem w ciąży, więc zadzwoniłam z prośbą o przesłanie mi listem poleconym mojego świadectwa, ale pani sekretarka odmówiła.
Więc napisałam skargę do szkoły głównej ŻAKa i zobaczymy co będzie dalej, bo ja nie chcę się kolejny raz spotykać się z tymi babami w sekretariacie po tym jak mnie dzisiaj potraktowały, gdyż kosztowało mnie to nie tylko sporo czasu, paliwa, ale również nerwów.

No. Trochę sobie ulżyłam :) Mam nadzieję, że tam gdzie pisałam skargę ludziom zależy na opinii i przede wszystkim na słuchaczach, no i że wpłyną na sekretarki w Kaliszu, żeby wysłały mi to świadectwo, bo jak nie to zrobię tak jak mi Synuś powiedział:
bo z nerwów się normalnie popłakałam, a on przyszedł mnie przytulić i pocieszyć -
mówi: "Przeplaszam mamusiu, już nie będę"
ja: "Kochanie - ja nie płaczę przez Ciebie, tylko jedna pani była dla mnie bardzo niemiła"
Synuś: "To daj jej buzi, żeby była miła"
ja: "Oj synku, ja to bym jej najchętniej nakopała"
a on jak wypalił: "No to jedź tam i jej nakop" :D
Więc jak mi nie wyślą papierów to pojadę i jej nakopię :D

10 komentarzy:

 1. Starsznie mi przykro, że Cię to spotkało, na dodatek na takim kierunku. Moja koleżanka niedawno obroniła sie po roku na florystyce w Krakowie. Jest zadowolona. Wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że wieczór minie przyjemniej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj bardzo niemiłe uczucie. U mnie w szkole, gdzie pracuje jest florysta i dopiero co otworzyli kierunek od września br. Zobaczymy jak sobie poradzą słuchacze i wykładowcy. W szkołach tego typu - nie wiem czy ta do której chodziłaś była wieczorową czy zaoczną, czesto zdarzają się takie sytuacje, że osoby pracujące w sekretariacie są albo pokrzywdzone przez los, albo siedzą za karę, a w dodatku uważają się za panów i władców... Głowa do góry :)

  OdpowiedzUsuń
 3. no kochana ja urodziny miałam wczoraj ..też przepłakalam całą noc ..ale nie chcę o tym gadać ..niemniej synek jest na medal ..

  OdpowiedzUsuń
 4. Głowa do góry. Wierze, i sprawdziło mi sie już w życiu to, że jak nie dostaje tego co wcześniej chciałam, to dlatego, że czekało na mnie potem coś lepszego. Myśle, że i u Ciebie może być podobnie. Miej oczy i uszy szeroko otwarte! W najmniej spodziewanym momencie może przyjść do Ciebie coś, co będzie sto razy lepsze od tej beznadziejnej florystyki.
  Podziwiam,że miałaś odwagę zrezygnować! Taką postawę trzymaj!
  Szkoda, że nie mogłam słuzyć ramieniem.. ;-) Ale pocieszyciela masz pierwsza klasa. Widać, że to życiowy meżczyzna.
  Mimo wszystko życzę WSZYSTKIEGO DOBREGO!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. dzięki dziewczyny za dobre słowa :) a jaki miałam piękny sen - na samochód pani dyrektor wysypała się przyczepa węgla :D
  mam nadzieję, że za takie traktowanie ludzi spotka je to na co zasługują, bo wierzę, że nasze uczynki do nas wracają... no i zobaczymy co mi odpiszą ze szkoły głównej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj odpłaci na pewno :) Może nie teraz, za tydzień, miesiąc czy rok. Może się okazać, że więcej osób porezygnuje ;)

   Usuń
 6. No to wszystkiego najlepszego, lekkiego rozwiązania i pociechy z dzieciaczków, a paniami z Żaka się nie przejmuj, wiadomo, że te sekretariatowe biurwy są, jakie są.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wiem dlaczego moja odpowiedź się usunęła... więc odpowiadam jeszcze raz :)
   dziękuję :) i na szczęście udało się załatwić - świadectwo już mam w domu :)

   Usuń
 7. Super, że skarga dała jakieś rezultaty - najgorsze, że zostałaś sama z taką sprawą, bo pozostałym słuchaczom nie przeszkadzało bezczynne siedzenie... i jeszcze Ci się oberwało. Ale zawsze warto walczyć o swoje :) Pozdrawiam i podziwiam, no i życzę dużo zdrówka i siły, niedługo kolejny ważny moment w Twoim życiu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no na szczęście się udało i świadectwo mi odesłali :) a reszta chodzi tam tylko żeby dostać papierek, bo wiele osób już pracuje w kwiaciarniach, ale wymagają papierów, no to się zapisują i udają, że się uczą... poza tym jak ludzie po godzinie zajęć się zwalniają i wychodzą to też o czymś świadczy... dlatego zrezygnowałam i jest mi z tym niezwykle dobrze :D

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...