czwartek, 29 października 2015

The World of Cross Stiching 235

Dzisiaj będzie z kolei recenzja zagranicznego pisma dla hafciarek, które otrzymałam dzięki uprzejmości pasmanterii internetowej Haftix, za co serdecznie dziękuję :)

Gazetka The World of Cross Stiching jest bardzo obszerna - nasze polskie wydawnictwa nie mają się nawet co porównywać - ten numer ma aż 98 stron! A jakby tego było mało to w zestawie gratisowym do tego wydania dołączona jest gazetka z małymi wzorami świątecznymi oraz dwie paczuszki metalizowanych nici do wykonania wzorów w niej prezentowanych :)
Wzorów w tej minigazetce też jest sporo, bo aż 46! Jestem pod wrażeniem :) Poza tym zostały skomponowane właśnie do wyszycia załączonymi nićmi - zieloną i złotą. Niestety tutaj mam jedno "ale" - te nici to Madeira Metallic Nr 4 - ale o tym moim "ale" będzie osobny post :) 
 Jak widać po spisie treści zawartość naprawdę ciekawa :) Jedyny mankament tego pisma to język angielski :D Wprawdzie znam ten język dosyć dobrze, ale nie na tyle żeby się wczytywać - a jest w gazetce sporo stron z listami czytelników i poradami, które z pewnością są bardzo interesujące - sama znalazłam wspaniałą odpowiedź na list czytelnika - na szczęście opatrzoną zdjęciem :D
Chodzi mi o kwestię "usztywniania" haftu żeby go oprawić w ramkę - już ten patent wykorzystałam w hafcie, który akurat na dniach skończyłam - szkoda że wcześniej o tym nie wiedziałam...
 No i takich różnych wspaniałych ciekawostek jest więcej w tym numerze - np. hafty 3D:
 Albo haftowane domki - fantastyczny pomysł i z pewnością go wykorzystam :)
Fajne porady znalazłam też odnośnie podstaw haftowania - niby już mam trochę krzyżyków za sobą, ale o pewnych sprawach nie miałam zielonego pojęcia :D
 No a poza tym w numerze jest mnóstwo fantastycznych wzorków - cały alfabet i cyfry z sówkami:
 A także małe świąteczne wzorki - 40 sztuk! No bomba :) Idealne na kartki, woreczki, tagi i zakładki :)
Jest też kilka średnich wzorów, a najbardziej urzekł mnie ten z ptaszkami:
 Także podsumowując - numer The World of Cross Stiching 235 jest bardzo wartościowy zarówno jakościowo, jak i ilościowo :) Myślę, że cena 28,88 zł w pasmanterii internetowej Haftix nie jest wygórowana - nasze polskie pisma hafciarskie kosztują w granicach 10 zł, ale za to mają o wiele mniej wzorów. I nie dają gratisów :D A ponieważ wzory do krzyżyków są uniwersalne, więc nawet język nie będzie przeszkodą :)

5 komentarzy:

 1. Przyznam że bardzo mnie zaciekawiłas ta gazetką. Ze strony Haftix często korzystam z bezpłatnych wzorów. O dziwo nawet jestem zarejestrowana w ich pasmanterii ale jeszcze nic nie kupowałam .
  Cena gazetki jak dla mnie dość wysoka , biorąc pod uwage , że jeszcze trzeba doliczyć koszty wysyłki .
  A co do metalizowanych nici - hm trzeba miec sporo cierpliwości do nich ale efekt jest superowy.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnóstwo interesujących wzorów! Pismo fantastyczne! Pozdrawiam serdecznie i czekam na prezentacje wykonanych prac :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Choć krzyżykowa nie jestem, to muszę przyznać, że gazetka bardzo ciekawie się prezentuje.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...